OKUNAN

Eşsiz Manzaraya Açılan Taş Duvarlar: Casa Fly

Eşsiz Manzaraya Açılan Taş Duvarlar: Casa Fly

Beef Architekti’nin İspanya’nın Mallorca kentinde inşa ettiği taş ev, geleneksel malzeme ve teknikleri sergiliyor. Adaya özgü bir tasarıma dayanan masif taş cephe, estetiğin yanı sıra, yaz aylarında evin serin kalmasını sağlarken ve kışın ısıyı korumaya yardımcı oluyor.

casa-fly-stone-villa-spain-1
casa-fly-stone-villa-spain-10

Giriş holünden itibaren iç mekan tasarımı ile dikkat çeken projede, ahşap ve taşın mükemmel uyumu göze çarpıyor. Açık plan oturma odası ile yemek alanı ve mutfak birbirine bağlı olarak bulunduğu giriş katında yalın ve pastel tondaki dekorasyon öğeleri ile sıcak ve samimi bir atmosfer sağlanıyor.

casa-fly-stone-villa-spain-5
casa-fly-stone-villa-spain-4
casa-fly-stone-villa-spain-3

Eşsiz bir manzaraya doğru konumlanan salon, yemek odası ve mutfaktan havuz alanına doğrudan erişim bulunuyor. Mutfak, sürgülü cam kapılar ile açık hava yemek alanına bağlanarak pratik kullanımlı ve keyifli bir yaşam alanı sunuyor. Tasarım ekibinin iç ve dış mekanın birlikte çalışan birimler olduğunu vurguladığı projede, mutfaktan çıkan taş duvar, dış cepheyi oluşturuyor.

casa-fly-stone-villa-spain-7
casa-fly-stone-villa-spain-6

Yatak odaları ve banyoların bulunduğu üst katta manzaraya konumlanmış geniş pencereler, taş duvarlar ve minimal mobilyalar göze çarpıyor. Zemin katta ise cam duvarı sayesinde doğal kaya manzarası sunan bir spor salonu, kullanıcılara benzersiz deneyimler yaşamayı hedefliyor.

casa-fly-stone-villa-spain-12
casa-fly-stone-villa-spain-13
casa-fly-stone-villa-spain-15
casa-fly-stone-villa-spain-16
casa-fly-stone-villa-spain-11

Kaynakça:

Contemporist.com


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE