OKUNAN

Dijital Freskleri ve Görkemli Yüzeyleri ile Dolce ...

Dijital Freskleri ve Görkemli Yüzeyleri ile Dolce & Gabbana Roma Mağazası

Dünyaca ünlü Dolce & Gabbana markasının Roma’da açılan yeni mağazasının yüzeylerinde, şehrin kültürel mirası ile çağdaş bir bağlantı yaratan dijital freskler kullanıldı. Mağazanın tasarımını Paris merkezli mimarlık ofisi Carbondale üstlendi.

1

800 metrekarelik alana sahip iki katlı mağaza, markanın kimliğinin yanı sıra şehirden ilham alan detaylarla donatıldı. Roma’nın mimarlık ve mühendislik alanlarındaki başarılarına ve edinimlerine ithafen mağazaya toplamda 59 adet sütun yerleştirildi.

Mağaza girişinde ziyaretçiler 22 metrelik bir açıklığın geçildiği galeri boşluğunda, 6 metre yüksekliğindeki görkemli bir kubbe ile karşılaşıyorlar. Kubbenin iç yüzeyinde farklı renklerde el yapımı taş mozaikler bulunuyor.

2

Mağaza, 16. yüzyılın esintilerini hissettirirken her bölümünde modern bir renk-taş-ışık kombinasyonu sunuyor. Duvarlarda ise zeminden tavana farklı doku ve renklerde mermer kaplamalar bulunuyor.

3

Mağazanın en dikkat çekici tasarım öğesi ise, barok dönemin ihtişamlı süslemelerine atıfta bulunan dijital freskli yüzeyler oldu.

4 5

Kaynak: Designboom


BAĞLANTILI YAZILAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE