OKUNAN

Kentsel Ortamlarda Estetik Dokunuşlar: Figür Turiz...

Kentsel Ortamlarda Estetik Dokunuşlar: Figür Turizm ve Kongre Merkezi

Uzun yıllardır kongre ve organizasyon sektörünün tüm gelişmelerini ve yeniliklerini yakından takip eden ve alanında akla ilk gelen firmalardan biri olan Figür Turizm Kongre Merkezi İstanbul’da yer alıyor.

Kenan Özcan Tasarım ekibinin üstlendiği projede Artstone ürünlerinden Ruina, Hormigon Loft, Hormigon Plus Oxido, Amazon ve Ladrillo Rojo kullanıldı.

1989 yılında bir alışveriş merkezi olarak inşa edilmiş olan bina yaklaşık on yıldır kullanılmıyordu. Eski bir yapı olarak, zarar görmemesine dikkat edilerek teknik öğelerin açıkta bırakıldığı proje, görsel anlamda endüstriyel unsurlar ve renklerle desteklendi. Teknik öğeleri destekleyen çağdaş malzemelerin birleşimi, antika mobilyalar ve diğer dekoratif nesnelerle sağlandı. İki katlı çatı bahçesi ve resepsiyonda açık atölye, açık çalışma alanı, toplantı odaları, çok amaçlı salon, ofisler, çağrı merkezi ve banyolu iki adet dubleks executive odası bulunmaktadır.

Tasarımıyla ve malzemelerde oluşturulan harmoniyle dikkatleri çeken proje her yıl İtalya’da duyurulan, dünyadaki en etkili ve geniş kapsamlı tasarım ödüllerinden biri olan A’ Design Awards 2016 kazananlarından biri olmayı da başardı.

Artstone Panel Sistemleri’nin çözüm ortağı olduğu başarılı projelerden biri olan Figür Kongre, “İç Mekan ve Sergi Tasarımı” kategorisinde; basın mensupları, tasarımcılar, akademisyenler ve önde gelen girişimcilerden oluşan uluslararası bir jüri tarafından Bronze A’ Design Award’a layık görüldü

A’ Design Awards, en iyi tasarımları öne çıkararak iyi tasarım uygulamaları ve disiplinleri için global farkındalık yaratmayı ve bu yolla tasarımcıların, şirketlerin ve markaların topluma fayda sağlayacak üstün ürün ve projeler üretmelerini sağlamayı amaçlıyor.

SONY DSC

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE