OKUNAN

Sekiz sanatçının tasarımları Tasarım Bienali kapsa...

Sekiz sanatçının tasarımları Tasarım Bienali kapsamında Artstone duvarlarıyla buluştu

3. İstanbul Tasarım Bienali sergi mekânlarının yanı sıra bu sene ilk kez düzenlenmeye başlanan Yaratıcı Mahalleler Programı’yla kent sakinlerinin de tasarımla buluşmasını sağladı. Program kapsamında tasarıma farklı açılardan yaklaşan tasarımcı, tasarım stüdyoları, mimar ve markalar kendi mahallelerinde etkinlikler kurguladı.

Artstone da programa farklı alanlarda yaratıcı işler üreten çeşitli sanatçılarla düzenlediği, “Dress Your Wall” temalı etkinlikle dahil oldu. Etkinlik kapsamında sekiz sanatçı, Artstone duvar panelleri üzerinde sergiledikleri çalışmaları ile mahalle ve kent sakinleriyle bir araya geldi. Tasarımın duvarlara işlendiği, tuğla, beton, ahşap ve taş desenlerinin sanata eşlik ettiği bu özel etkinlikte “insanın duvar hikayelerini” izlemek mümkün oldu. Renkler, desenler, dokular Artstone showroomunda tasarımseverlerle buluştu.

5-11 Kasım 2016 tarihlerinde izlenebilen etkinlikte Betül Cankara, Hüseyin Rüstemoğlu, Hakan Dilek, Neslihan Işık, Tuğba Hacısüleymanoğlu, Gamze Yalçın, Leo Lunatic ve Güneş Özmen yer aldı.

Artstone sanatsever ziyaretçilerini “Duvarımı giydim ve şehri seyre çıktım. Her durduğum yerde duvarımı giydirmeye devam ettim. Bazen imgeler giydirdim ona, bazen gerçekler. O günden beri ben ve duvarım birlikte yaşıyoruz. Sizi ve duvarlarınızı da bekliyoruz.” sloganıyla Beşiktaş’taki showroomunda ağırladı.

bienal2

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE