OKUNAN

Artstone Panellerde “Pantone Yılın RengiR...

Artstone Panellerde “Pantone Yılın Rengi” Esintileri

Dünyanın bütün renklerini bir araya getiren Pantone, her yıl olduğu gibi 2018 için de öne çıkması beklenen rengi belirledi.

2017’nin rengini yeşil (greenary) olarak belirleyen Pantone’a göre 2018’in rengi morötesi (ultra violet) ya da katalogdaki kodu ile PANTONE 18-3838 TCX oldu.

 

 

Biz de bu vesileyle yüzeylerinde bu trendi yakalamak isteyenler ve baharın gelişini mekanlarında renkleri özgür kılarak kutlamak isteyenler için Artstone panellerden bir seçki hazırlamak istedik. Hem Pantone’nin yılın rengini çağrıştıran ve ona bir tamamlayıcı yüzey olabilecek panellerimizi bir araya getirdik hem de yılın rengi hakkında bir bilgilendirme yazısı hazırladık.

“Kaşif ve yaratıcı Ultra Violet, henüz gerçekleşmemiş olana giden yolu aydınlatıyor.”

Önemli ölçüde kışkırtıcı ve düşünceli mor tonu PANTONE Ultra Violet, bizi geleceğe yönlendiren özgünlüğü, ustalığı ve vizyoner düşünceyi anlatıyor.

 

Ultra Violet’i koyu perdelerden tamamlayacak Anthracite renkte Artstone Panelleri:

Ladrillo Vintage

Ladrillo Vintage

 

Ladrillo Brecon

Ladrillo Brecon

 

Magma

Magma

 

Lajas

Lajas

 

Hormigon Plus

Hormigon Plus

Karmaşık ve düşünceli, Ultra Violet, kozmosun gizemlerini, ileride duran şeyin entrikalarını ve şu anda bulunduğumuzun ötesindeki keşifleri öneriyor. Geniş ve sınırsız gecenin göğsünü, neyin mümkün olduğunu sembolize ediyor ve kendi dünyamızın ötesinde bir dünyayı takip etme arzusuna ilham vermeye devam ediyor.

Bu mor, ayrıca uzun zamandır karşıt kültürün, gelenekselliğin ve sanatsal parlaklığın sembolü olmuştur. Müzikal ikonlar Prens, David Bowie ve Jimi Hendrix, Ultra Violet’in tonlarını, kişisel popülaritenin kişisel ifadeleri olarak batı pop kültürünün ön planına taşıdı. Duygusallık dolu PANTONE Ultra Violet’in derinliği, bireyleri dünya üzerindeki eşsiz izlerini hayal etmeye ve yaratıcı çıkışlar yoluyla sınırlara itmeye teşvik ederek deney ve uyumsuzluğu simgeliyor.

Tarihsel olarak, Ultra Violet’e bağlı mistik ya da manevi bir nitelik vardı. Renk, çoğu zaman, günümüzün aşırı uyarılmış dünyasından sığınmak isteyenler için daha yüksek bir zemin sunan dikkatlilik uygulamaları ile ilişkilendirilir. Meditasyon alanlarında ve diğer buluşma mekanlarında mor tonlu aydınlatmanın kullanılması, orada toplanan ve bağlantıya ilham veren toplulukları harekete geçirir.

 

Ultra Violet’i zıt perdelerden tamamlayacak gümüş, dore, hardal ve oksit tarzda renklerde Artstone Paneller:

Daisy Oxyd

Daisy Oxyd

 

Epicure Dijon

Epicure Dijon

 

Florenz Doir Nor

Florenz Doir Nor

 

Heritage XVIII Gold Dark

Heritage XVIII Gold Dark

 

Hormigon Plus Cobriza

Hormigon Plus Cobriza

 

Versailles Dijon Blanc

Versailles Dijon Blanc

 

Victorian Dijon Blanc

Victorian Dijon Blanc

 

Yılın Pantone Rengi Hakkında:

“Yılın Pantone Rengi”, tasarım dünyasında“ trend nedir”den çok daha fazlasını ifade ediyor; Bu, bugün dünyamızda ihtiyaç duyulan şeyin bir yansımasıdır. ”– Pantone Renk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laurie Pressman.

Bireyler renk ile daha çok büyüdükçe ve derin mesajlar ve anlamları iletme kabiliyetini gerçekleştirdikçe, tasarımcılar ve markalar ilham almak ve etkilemek için renkleri kullanmaya daha yetkili hissetmelidirler. Yılın Rengi, Pantone Renk Enstitüsü’nün yıl boyu süren çalışmalarını tasarımcı ve markalar için aynı şekilde yansıtan, trend ve tasarım dünyası için stratejik bir yön sağlayan bir seçimdir.

 

Ultra Violet’i yumuşatacak ve vurgulayacak toz pembe, bronz ve gri tonlarda Artstone Panelleri:

Arietta Rose Dor

Arietta Rose Dor

 

Bois Rose Blanc

Bois Rose Blanc

 

Daisy Gris Bronze

Daisy Gris Bronze

 

Florenz Fonce Bronz

Florenz Fonce Bronz

 

Grenier Rose Blanc

Grenier Rose Blanc

 

Margaux Rose Blanc

Margaux Rose Blanc

 

Vermont Rose Argent

Vermont Rose Argent

 

Pantone Renk Enstitüsü Hakkında:

Pantone Colour Institute, Pantone’da global renk trendlerini tahmin eden ve firmalara marka kimliğinde ve ürün geliştirmede renk konusunda tavsiyede bulunan, renklerin stratejik bir varlık olarak uygulanması ve entegrasyonu için danışmanlık hizmeti vermektedir. Mevsimsel trend tahminleri, özel renk geliştirme ve ürün ve kurumsal kimlik için palet önerileri ile dünya çapında önde gelen renk bilgisi kaynağı olarak tanınan Pantone Colour Institute, tasarım stratejilerinde gücü, psikolojiyi ve renk duygusunu güçlendirmek için global markalarla ortaktır.

 

Artstone Hakkında:

Artstone tasarıma verdiği önem, üretim ve hizmet titizliğiyle, işçilik kalitesiyle, zamanlamalara uygun üretim ve hizmetiyle ve “sıfır sorun” politikasıyla, her zaman mimarların ve iç mimarların sağ kolu. Artstone duvar ve tavan panelleri de A2 Yanmazlık Sertifikalı, yangın, ısı, su ve neme dayanıklı, maksimum mukavemetli yapıları ve insan sağlığını koruyan hammaddeleri ve hafiflikleriyle mimarlar tarafından öncelikli seçilen ürünler oluyor. Üretilen paneller için özel inorganik pigmentlerle renk kombinasyonları ve sonrasında yapılan özel boyama teknikleriyle yakalanan “doğala yakınlık” Artstone panellerinin fark yaratan bir diğer özelliği. Üstelik üretim sürecinin %90’lık kısmının teknolojik, %10’luk kısmının el işçiliği ile gerçekleşiyor olması, dokuyu ve ve görüntüyü birebir yaratıyor.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE