Beton Ahşap ile Dansı: Roscommon House

Neil Cownie Architect, Avustralya’nın Perth şehrinde, betonun yalın ve güçlü vurgusunu tüm çıplaklığıyla sergileyen bir ev tasarladı. Ahşap ve betonun muhteşem ahengini sergileyen Roscommon House, organik formu ile dikkat çekiyor. İki katlı villa, sokaktan tek katlı görünerek, havuz, avlu ve yemek alanı gibi fonksiyonlara sahip bahçesini gizleyerek özel bir yaşam alanı sunuyor.

roscommon-house-1
roscommon-house-12

Organik şekilli yüzme havuzu, havuz kenarındaki mobilyalara gölge sağlayan çatının şekli ile bütünleşiyor. Etkileyici bir verandadan merdivenler ile hareketli peyzajı tamamlayan ve aynı zamanda gölge elemanı olarak kullanılan kavisli forma sahip olan çatıya çıkılıyor.

roscommon-house-10
roscommon-house-7
roscommon-house-6

Gri ve kahve tonlarının hakim olduğu iç mekanda, giriş kısmında konumlanan cam bir çatı ziyaretçilere gökyüzüne keyifli bir bakış sunuyor. Birden fazla oturma odasına sahip villada, ilk katta yemek odası ve mutfak yer alıyor. İç mekan tasarımını ile bütünleşen ahşap merdivenler, iki oturma odası, yemek odası ve mutfak alanını içeren ilk katı, yatak odası ve banyonun yer aldığı üst kata bağlıyor.

roscommon-house-4
roscommon-house-11
roscommon-house-8
roscommon-house-9

roscommon-house-5
roscommon-house-3

Kaynakça:
Contemporist.com

Archdaily.com


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE