OKUNAN

Singapur’da Çok Katlı Bir Vaha: CapitaSpring...

Singapur’da Çok Katlı Bir Vaha: CapitaSpring

CapitaSpring, Downtown Core, Singapur’da bir şehrin öncü dikey şehirciliğini sürdüren 280 metre yüksekliğinde bir gökdelendir. Çok katlı bir vaha olarak tanımlanan bina, çeşitli restoran alanları, ofis alanları, rezidans ve gökyüzü bahçeleri içeriyor. Mimarlık firması BIG ve mimar Carlo Ratti tarafından tasarlanan ve 2022 itibariyle tamamlanan yapı 280 m yüksekliğiyle Singapur’daki en yüksek ikinci binadır.

capitaspring-1

Singapur’un finans bölgesinin kalbinde konumlanan 93.000 metrekarelik kompleks kullanımlı bina, ortogonal hatların, yeşilliklerin ve zıt dokuların dinamik etkileşimi ile tanımlanıyor. Birden fazla kotta, binanın dışını oluşturan dikey elemanlar; tabandan, çekirdekten ve çatı katındaki “gökyüzü bahçesinden” çiçek açan yeşil vahalara bir bakış sağlamak için açılırken gökdelen, 80.000’den fazla bitkiye ev sahipliği yapıyor.

capitaspring-3

Kulenin ilk sekiz katı; yüzme havuzu, jakuzi, koşu parkuru, spor salonu, sosyal mutfak, rezidans salonu ve barbekü alanları gibi çok çeşitli olanaklara sahip rezidansları içeriyor. En üstteki 29 kat ise Singapur Nehri ve Marina Körfezi’nin panoramik manzarasına sahip ofis alanları barındırıyor.

capitaspring-4

capitaspring-5

capitaspring-6

capitaspring-7

capitaspring-8

capitaspring-9

Kaynakça:
Archilovers.com


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE