OKUNAN

Chicago’da Turistik Bir Gözlem Noktası: Skyd...

Chicago’da Turistik Bir Gözlem Noktası: Skydeck

 

Amerika’da Chicago şehrinin merkezinde 110 katlı Willis Kulesi’i dünyanın en yüksek binalarından biri olmakla beraber Chicago’nun turistik hayatında da önemli bir yer kaplıyor. Şehir silüetinde gözden kaçması imkansız bir ikon olma görevini üstlenen yapının 103. Katında bulunan Skydeck Chicago, muhteşem manzarasıyla, gözlem güvertesi olarak ziyaretçilerini ağırlıyor.

Skydeck View

Uluslararası cam tasarımcısı, Halcrow Yolles tarafından tasarlanan yapı, cam panelleri ve çelik bileşenleri detaylandırılarak, mimarın orijinal konseptininin dışına çıkmayacak bir proje örneği gösteriyor ve neredeyse görünmez bir destek sistemi oluşturarak tasarımı bir adım öteye taşıyor.

3

Tavan, zemin ve cephelerinde kullanımı tercih edilen cam sayesinde ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim yaşatan Skydeck, Chicago’yu 360 derece kuş bakışı seyredebilme imkanı tanıyor. Tüm cepheleri gibi zemini de cam kaplı bu kabinlere çıkıldığında bütün şehir ayaklarınızın altındaymış gibi hissettiriyor. Şehrin kent imgelerinden biri haline dönüşen Skydeck, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.

4

Kaynakça:

Chicago’s observation decks

Chicago Tower Smackdown: Willis Skydeck vs. Hancock 360 Chicago

Ultimate Chicago Bucket List You’ll Want to Steal

https://www.tripadvisor.com.tr/Attraction_Review-g35805-d103238-Reviews-Skydeck_Chicago_Willis_Tower-Chicago_Illinois.html#photos;aggregationId=101&albumid=101&filter=7&ff=228764349

Head in the Clouds at Skydeck Chicago

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE