OKUNAN

Doğayla İç İçe Bir Konaklama: LUMICENE

Doğayla İç İçe Bir Konaklama: LUMICENE

LUMICENE, yenilikçi tasarım anlayışıyla otel konaklamasına yeni bir soluk getiriyor. LumiPod’un başarılı piyasaya sürülmesinin ardından, Fransız şirketi, konaklama sektöründe sıra dışı bir deneyim sunmaya devam ediyor. LUMICENE’in en son projesi, doğanın kalbinde konumlanmış olan ve Fransız Jura bölgesinin eşsiz güzelliklerini sunan Poligny yakınlarındaki 5 yıldızlı Maison Zugno Oteli’nde hayat buluyor.

Bu son proje, mimaride yeni bir dönemi başlatıyor. LUMICENE’in eşsiz yetenekleri, modern lüks anlayışını çevreye saygılı bir şekilde birleştiriyor. Kavisli pencerelerin estetik çekiciliği, konuklarına doğanın armağan ettiği panoramik manzaranın tadını çıkarma imkanı sunuyor. Misafirler, odalarının konforunda otururken aynı zamanda etkileyici vadilerin ve yeşilin tadını çıkarabilirler.

Copyright Jonathan Letoublon - Tous droits réservés

Maison Zugno’nun her bir odası, LUMICENE’in benzersiz tasarım felsefesini yansıtıyor. Minimalist konfigürasyon, gereksiz karmaşıklığı reddederken, konforlu ve işlevsel bir yaşam alanı sunmayı amaçlıyor. Tasarımın her aşamasında, malzemeler özenle seçilmiş ve kalite odaklı bir yaklaşımla işlenmiştir. Doğal meşeden özel olarak üretilen merkezi birim, odanın odak noktasını oluştururken, optimize edilmiş depolama birimleri düzeni korumaya yardımcı olur.

LumiPod’un tasarımında ve üretiminde, uzmanlar Lyon yakınlarındaki atölyede titizlikle çalıştılar. İki modül halinde sahaya taşınan ve orada birleştirilen bu benzersiz yapı, konuklarına olağanüstü bir konaklama deneyimi sunmak üzere özenle düşünülmüştür.

de89509c-33e4-4068-aba1-ed6bc0e9148c

Ön modül, özel yatak odası ve oturma alanı ile konforun zirvesini sunuyor. Minimal çizgiler, misafirlerin odaklanmasına ve doğal güzellikleri tam anlamıyla deneyimlemesine olanak tanırken, 120° dönebilen pencere, iç mekan ile dış mekan arasındaki sınırı neredeyse siler. Bu şekilde, konuklar çevrelerindeki doğayla bütünleşmiş bir şekilde hissedebilirler.

Arka modülde ise, şıklık ve işlevsellik mükemmel bir denge içinde buluşuyor. Modern tasarımlı banyo, yerden tavana uzanan dolaplarıyla geniş bir kullanım alanı sunuyor. MOSA antrasit seramik kaplama, zarif bir zemin ve duvar estetiği oluştururken, kaliteli banyo armatürleri, konforlu ve lüks bir his sunar.

56f5362a-6120-4cd9-abef-1e57d2596e3d

LUMICENE, Maison Zugno’daki bu projede, sadece konaklama değil, aynı zamanda doğa ile iç içe bir kaçış deneyimi sunuyor. Misafirler, geleneksel otel odalarının ötesinde bir dünyada kendilerini bulacaklar: Kusursuz tasarımın ve doğanın sınırsız güzelliğinin birleştiği bir dünyada. LUMICENE, konaklama sektöründe duyusal ve estetik deneyimlere yeni bir vizyon getiriyor.

Copyright Jonathan Letoublon - Tous droits réservés


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE