OKUNAN

Etin Jönü Gürkan Şef Etiler Şubesi’nde de Ar...

Etin Jönü Gürkan Şef Etiler Şubesi’nde de Artstone Farkıyla Hizmet Veriyor!

Günümüzde restoranlar sadece yemek yenilen yerler olmaktan çıkarak keyifle vakit geçirmek için tercih edilen sıradışı mekanlar haline gelmiştir. Sunulan yemeğin kalitesi, hizmette mükemmeliyetçilik ve kurumsal marka çizgisi gibi faktörlerin dışında mekanın dekoratif ve mimari özellikleri de önem kazanmıştır. Tercih edilen mobilyalar, zemin kaplama malzemeleri, doğal ışık ve bitki elemanlarının kullanımıyla birlikte duvar ve tavan gibi yüzeylerde tercih edilen malzemeler de oldukça önemlidir. Malzeme seçiminde tasarım unsurlarına uygun, uzun ömürlü, yüksek dayanımlı ve doğal görünümlü olanlarını tercih etmek müşteri memnuniyetini de büyük oranda etkileyecektir. Artstone Yüzey Panellerinin sunduğu uzman AR-GE ekibi ve iç mekanda 15 yıla varan garanti süresiyle restoranlarda yaratılan farkı ortaya koymak adına hazırladığımız yazı dizisi ile karşınızdayız.

Yazı dizimizin ilk durağı geçtiğimiz aylarda Etiler’de açılan Gürkan Şef Steakhouse!

Türkiye’nin ilk diplomalı kasabı Gürkan Topçu’nun Nişantaşı’ndan sonra Etiler’de açtığı Gürkan Şef Steakhouse projesinde Artstone ürünlerinden Sillarejo, Amazon, Ladrillo Vintage ve Tocho kullanılarak en leziz yemeklerin yendiği etkileyici bir mekan tasarımı ve sıcak bir restoran atmosferi elde edildi.

 

SONY DSC

Sillarejo

Eski çağların kale duvarlarında rastlanan bir örgü sisteminin yansıması olan Sillarejo, tıpkı Artstone’un diğer taş örgü duvar panellerinde olduğu gibi dekorasyon uygulamalarında kullanıcıya yaratıcı seçenekler sunuyor. İsterseniz tüm duvarlara uygulayarak eski bir mahzen yaratabilir, isterseniz tek bir duvara uygulayarak mekanı farklılaştırabilirsiniz. Pastel renkleriyle dar mekanları genişletme etkisi de olan bu ürünle, yatay bir katman ile ikonik bir mekan yaratabilirsiniz.

SONY DSC

Amazon

Artstone duvar panellerinden Amazon’un tasarımı doğadan esinlenilerek oluşturulmuştur. Tropikal ağaç gövdelerinin incelenmesiyle oluşturulan renk paleti ve tekstür ile mekanlarda biyofilik bir yaklaşım elde edilmesi amaçlanmıştır. 130 cm x 300 cm ölçülerde ve yaklaşık 7-12 mm kalınlıklarda üretilen panele ait desen derinliği 10-40 mm arasında değişmektedir.

SONY DSC

Tocho

Silindirik şekilde kesilmiş ağaç kütüklerinin üst üste dizilmesinden ortaya çıkan Tocho, doğayı en yalın haliyle mekanlara taşıyor. Mekan kullanıcısına büyüklük, genişlik ve doğayla başbaşalık hissi veriyor. Brütalist yaklaşımın en gerçekçi halini sunan bu duvar paneli, uygun bir dekorasyonla uygulandığı mekanı otantik bir mekana ya da bir dağ evine çevirebilir.

Artstone üretimi fiber duvar panelleri iç mekanda 15 yıl, dış cephe kullanımlarında 10 yıl garanti sunarken A2 Yanmaz & Alev Almaz Sınıfı yanmazlık gösteriyor. 40 dB değerinde ses yalıtımı ve yüksek donma, darbe, sıcaklık direnç değerleri de ürünün diğer özelliklerinden birkaç tanesidir.

İç mekanların yanısıra dış çevre koşullarına dayanalıklı bir duvar kaplama ürünü olan Artstone ürünleri; ağaç kütüğü, tuğla veya taş cephe kaplama yapılması düşünülen mekanlar için fazlaca seçenek ve pratiklik sunmaktadır.

 

 


BAĞLANTILI YAZILAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE