OKUNAN

Lily Floating Playground: Eğlenceli Bir Deneyim Su...

Lily Floating Playground: Eğlenceli Bir Deneyim Sunan Oyun Alanı

FEATURE-_AZC-143-PH-PRT-SG-23a

Yüzen bir yapı olarak tasarlanan LILY, Futuroscope’un merkezi gölünde yeni, eğlenceli ve duyusal bir deneyim sunuyor. 40m çapında bir güverteye demirlenmiş beş dev şamandıradan oluşan kurulum, geniş bir kitleye hitap ediyor ve çeşitli kullanım fikirleri sunuyor. AZC-143-PH-PRT-SG-25a

Güverte, ziyaretçilere suyla ilişkilerinde ve büyük beyaz hacimlere ulaşımda rahatlatıcı bir yürüyüş imkânı tanıyor. Trambolinlere ev sahipliği yapan şamandıralar, atlamak isteyenler için eğlenceli nokta sağlarken, güneşte uzanmayı ve dinlenmeyi hayal edenler için keyifli bir aktivite yaratıyor. Gezinebilir, yürüyüşe çıkabilir, trambolinlere ulaşmak için ağ köprülere girebilir ve sürekli zıplayabilir veya göle atlayabilirsiniz.

AZC-143-PH-PRT-SG-05a

AZC-143-PH-PRT-SG-17a

Hareketle birlikte etkileşime giren yapı, spontane hareketlere tepki verir, karşılığında güçlendirdiği tasarımıyla rezonansa girer. 200 m uzunluğundaki tırabzan, fazla enerji aktarımıyla neredeyse canlı bir mekanizma gibi görünerek tüm tasarımı sağlamlaştırıyor.Suyun oluşturduğu etki, hareketlerin öngörülemezliği, hareket etmenin mutluluğu, ağırlığın olmayışı, coşkunun ve merakın karıştığı güçlü anlar yaratır.

AZC-143-PH-PRT-SG-18a

AZC-143-PH-PRT-SG-01a

AZC-143-PH-PRT-SG-07a

Kaynakça:

archdaily.com


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE