OKUNAN

Lunapark Shop Mağazası

Lunapark Shop Mağazası

Daha önce mimarlık ve tasarım sektörünün nabzını tutan dressyourwall Wall-Talk başlığımızda ağırladığımız Lunapark Tasarım’ın kurucu ortakları Murat Tamgüç ve Bertan Berk bu kez “Mimarın Mekanı” kategorimizde sizlerle Galata’da bulunan Lunapark Shop’un tasarım sürecini paylaşıyorlar. Keyifli okumalar!

MURAT TAMGÜÇ-BERTAN BERK

Ofisinizin/konutunuzun tasarımı size mi ait?

Tasarım sürecini biraz anlatabilir misiniz? İlk gördüğünüzde nasıl bir alandı? Nasıl bir tasarım anlayışı ve dokunuşlarla bu hale geldi? Nerede, ne tür malzemeler kullanıldı? Mobilya seçimi neye göre yapıldı? Vb.

Galata Serdar-ı Ekrem sokak’ta bulunan Turkish very much konseptli mağazamız Lunapark Shop’un tasarımı bize ait.

Eski bir Rum binasının giriş katı olan 50 metrekarelik bu alan biz ayak basmadan önce avizeciydi. Dolayısıyla içerisi tavandan sarkan zincirlerle ve kasvetli havasıyla adeta bir zindan görünümündeydi.

LUNAPARK SHOP1

LUNAPARK SHOP4

LUNAPARK SHOP6

LUNAPARK SHOP7

İşe içeriyi temizleyerek ve beyaza boyayarak başladık. Böylelikle içeride ferahlık hissi uyandırırken mekanda genişlik algısı yarattık.

Sergilemeyi kullanışlı bir hale getirmek için çelik konstrüksiyonların içine nostaljik dantellerle paravanlar tasarladık. Yarı geçirgen paravanlar tamamen kapandığında arkasında kalan sergileme alanlarının ortadan kaybolmasını istedik.

Paravanların arkasına kendini taşıyan, ayak görünmeyen uçan raf sistemi tasarladık. Yine kendi tasarladığımız orta masaların içlerine stok bölümü olarak kullanmak adına plastik kasalar yerleştirdik.

LUNAPARK SHOP16

LUNAPARK SHOP17

LUNAPARK SHOP14

LUNAPARK SHOP13

LUNAPARK SHOP12

Düz vitrin camlarına olabildiğince az dokunduk, mahalle dokusunu yansıtan kemerli ve çıtalı stickerla nostaljik havayı destekledik.

Aydınlatmayı yine Lunapark imzası taşıyan Mobile-Light  ile çözdük.

LUNAPARK SHOP11

 

Lunapark Tasarım

Laleli Çeşme Sokak, 17/A,
Galata 34421 Beyoğlu
İSTANBUL TÜRKİYE
+90 (212) 245 94 14
[email protected]


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE