OKUNAN

Otantik ve Unutulmaz Bir Deneyim: Pianelle Resort

Otantik ve Unutulmaz Bir Deneyim: Pianelle Resort

Unesco listesi içinde yer alan Sassi di Matera, İtalya’nın Basilicata özerk bölgesindeki Matera şehrinin eski mağara evleri ile meşhur iki ilçesidir. Paleolitik Çağ’dan kalma izler taşıyan bölge, ilkel zamanlardaki yerleşimin örneklerinden biridir. Yapılan yer değiştirme ve iyileştirme çalışmalarıyla tanınmaz hale gelen alan, Pianelle Resort’un yeniden düzenlenlenmesi ile geri kazanıldırılır ve otantik bir otel olarak hizmet vermeye başlar.

Üç avlu etrafında üç seviyede eklemlenmiş kentsel alan insanın varlığını belgeler ve hikâyesini içinde barındırıyor. 400 yıl önce bu avlunun salonunda, toplumdaki başarılar büyük bir ziyafetle kutlanırken şimdi ise aynı yerde misafirler çeşitli etkinlikler için toplanıyor.

pianelle-resort-matera-gallery-2

Kayaya oyulmuş yerleşim titizlikle yenilenir ve üç seviyeden oluşan resort, Pianelle bölgesinin tarihi şehir numaralarıyla numaralandırılıyor. Odaların tasarımında simbiyoz yaşam konsepti uygulanır. İnşalar yapıldığı gibi tüf oyma yöntemleri de kullanılıyor.

Mekânları ve insanlarıyla otantik bir temas sunan Pianelle Resort ile geçmişten gelen yaşam alanı, kendine has ve ahenk içindeki dokusunu yok olmaktan kurtarıyor. Alan ile mükemmel bir şekilde bütünleşirek konuklara benzersiz ve unutulmaz deneyimler sunuyor.

pianelle-resort-matera-gallery-3

pianelle-resort-matera-gallery-4

pianelle-resort-matera-gallery-6

pianelle-resort-matera-gallery-7

pianelle-resort-matera-gallery-5

Kaynakça:
Archilovers.com


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE