OKUNAN

“Plantwall” ile Zeminde Alan Kaybı Olm...

“Plantwall” ile Zeminde Alan Kaybı Olmadan Yeşillik

Stockholm merkezli tasarım firması Green Fortune, Plantwall ile bitki-duvar fikrini gerçeğe dönüştürüyor. Plantwall iç veya dış mekanda taban alanını kaybetmeden yeşillik sağlayan, tasarımı güçlendirici olağandışı bir yöntem. Göz alıcı güzelliklerinin yanı sıra bitkiler, pek çok mekandaki düşük hava kalitesini oksijen ve nem oranını arttırarak iyileştiriyor.

5

Yeşilliğin düşey yüzeyde uygulanması, kullanıldığı alanın çevresinde hem görselliği ile hem de sağladığı temiz hava ile sıra dışı bir etki yaratıyor. Doğru tasarlandığı örneklerde iç mekanda iken açık hava deneyimi yaşatabilen bitki-duvarlar, boyut ve şekil olarak değişkenlik gösterebilmekte olup tasarımcıya güçlü alternatifler sunuyor.

2

Duvar yüzeyine ve yaratılmak istenilen etkiye göre bitki tercihi ayarlanabilir. Zaman geçtikçe görünümünü koruyan sofistike duvarlar yaratabilmenin yanı sıra yabani, zamanla büyüyen, evrimleşen ve renk değiştiren özgün duvarlar yaratmak da bitki-duvarların tasarımcıları heyecanlandıran özellikleri arasında yer alıyor.

6

4

3


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE