OKUNAN

Yerel Malzeme ve Geleneksel İnşaat Yöntemlerine Et...

Yerel Malzeme ve Geleneksel İnşaat Yöntemlerine Etkileyici Bir Örnek: Villa Cardo

Studio Andrew Trotter tarafından tasarlanan Villa Cardo, yerel malzemelerle ve geleneksel inşaat yöntemleri kullanılarak inşa edildi.

3 yatak odası olarak tasarlanan ev, çatısından deniz manzarasına ev sahipliği yaparken; zeytin ve badem ağaçlarıyla dolu bir hektarlık bir arazi içinde huzurlu bir konut tasarımına imza atıyor.

Ev, geniş bir oturma odası ve geniş bir yemek odası ile küvetli ve çift duşlu süit banyolu ana yatak odasından oluşmaktadır.

villa-cardo-andrew-trotter-carovigno-puglia-salva-lopez-10

Ana yatak odasının kendi verandası, açık hava küveti ve açık duşlu özel bahçesi vardır. Küçük bir oturma alanı olarak da kullanılabilen biri çift kişilik yataklı, diğeri iki tek kişilik yataklı iki yatak odası daha vardır ve yatak odalarına bağlanan ortak kullanıma ait bir banyo bulunmaktadır.

villa-cardo-andrew-trotter-carovigno-puglia-salva-lopez-11

Alt katta bir TV odası, banyo ve Türk hamamı bulunmaktadır. Ana evin yanı sıra geniş bir banyoya sahip 2 kişinin konaklayabileceği, ayrıca bir yaşam alanı olarak da kullanılabilecek eski bir “Lamia” kır evi bulunmaktadır.

villa-cardo-studio-andrew-trotter-photo-salva-lopez-4

Havuzun etrafında, barbekü ve odun fırınlı açık mutfak, yemek terası, açık kanepe ve şezlonglar konumlanırken;  çatıda harika deniz manzaralı geniş bir teras bulunmaktadır.villa-cardo-studio-andrew-trotter-photo-salva-lopez-5

villa-cardo-studio-andrew-trotter-photo-salva-lopez-20

villa-cardo-studio-andrew-trotter-photo-salva-lopez-9

villa-cardo-studio-andrew-trotter-photo-salva-lopez-7

 

Kaynakça:

archilovers.com

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

INSTAGRAM
ARTSTONE